Loading…

Vedat Muriqi me mesazh të fuqishëm për Lirinë para ndeshjes së barazhit me Ferizajn

  • 02/06/2023 | 22:19

Vedat Muriqi me mesazh të fuqishëm për Lirinë para ndeshjes së barazhit me Ferizajn

Liria është shumë afër që të rikthehet në elitën e futbollit kosovar.


Klubi nga Prizreni do të përballet me Ferizajn në barazh në duelin që zhvillohet këtë të diel.

Përballja që e përcakton edhe kush do të luajë në Albi Mall Superligën e Kosovës do të nisë në ora 15:00, ndërsa do të luhet në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Por, para këtij takimi, Liria ka marrë një mesazh tejet motivues dhe nga hiq më pak se ish-lojtari i tyre dhe ylli ndërkombëtar – Vedat Muriqi.

“Përshëndetje për të gjithë. Në radhë të parë ju përgëzoj të gjithë juve, për suksesin deri më sot”, thotë fillimisht sulmuesi i Kosovës dhe Mallorcas.

“Ka mbetur edhe një hap i vogël për të hyrë në Superligën e Kosovës, kështu që unë ju urojë shumë suksese në ndeshjen e barazhit”.

“Nuk kam aspak dyshim që do e kalojmë barazhin dhe do hyjmë në Superligën e Kosovës. Forca Liria!”, ka shtuar më tej Muriqi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë