Loading…

Vedat Muriqi pritet të transferohet në Belgjikë, për 10.5 milionë euro

  • 06/07/2022 | 14:11

Vedat Muriqi pritet të transferohet në Belgjikë, për 10.5 milionë euro

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, do të transferohet në Belgjikë te Club Brugge, shkruan Gazeta Metro. 


Lajmi është konfirmuar nga gazetari Arlind Sadiku.

Në një postim në Facebook, ai ka thënë se Muriqi do të transferohet në Belgjikë te Club Brugge për 10.5 milionë euro.

Sulmuesi kosovar do të përfitojë pagë 2 milionë euro neto në vit.

Aktualisht ai është lojtar i Lazios, por që në këtë sezon ka qenë i huazuar në ligën spanjolle, tek Mallorca. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë