Loading…

Veliaj nderon aktorin Paja

  • 04/12/2016 | 14:56

Veliaj nderon aktorin Paja

I pari i Tiranës, Erion Veliaj, ka nderuar aktorin Luftar Paja duke i dorëzuar atij çmimin si Simbol i Qytetit.

Këtë ai e bëri në ditëlindjen e 75’të të aktorit.

“Gëzuar ditëlindjen komandant. 75 vjet, por jeton si 25.”, ka shkruar Veliaj në publikimin e tij të bërë në rrjetin social Facebook.

“Nderuam Luftar Pajën si Simbol i Qytetit, respekt për të e gjeneratën e tij’, ka përfunduar ai.

Luftar Paja nga shumë vlerësohet si mjeshtër i humorit shqiptar i cili edhe në të kaluarën ka fituar shumë çmime si: Nder i Qarkut Fier dhe Artist i popullit./gazetametro.net

luftar-paja

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë