Loading…

Veliu: Kurti pa guxim e mashtrues, mu nuk me ka shku mendja me bë budallaki si ky që bën në veri

  • 02/02/2023 | 12:22

Veliu: Kurti pa guxim e mashtrues, mu nuk me ka shku mendja me bë budallaki si ky që bën në veri

Agim Veliu, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, në seancën e sotme parlamentare, ke thënë se kryeministri Albin Kurti është mashtrues, shkruan Gazeta Metro.


Veliu, në fjalën e tij, ka kujtuar që ka qenë ministër në qeverinë Kurti, ku ka shtuar se, gjatë asaj kohe nuk i ka shkuar mendja të bëj siç ka thënë ai, budallaki, siç bënë Kurti sot në veri.

Deputeti i LDK’së ka deklaruar edhe se ai ka punuar për integrim të veriut.

“Kryeministri iu referua qeverisë Hoti, në të cilën  unë isha ministër, unë kam qenë ministër edhe në qeverinë Kurti dhe ky e din shumë mirë që mua mendja nuk më ka shku me bo budallakia të tilla qysh po bën ky tash në veri, por kam punu për integrim të Veriut përnjëmend’’, ka thënë deputeti i LDK’së.

‘‘Dhe ky e din që unë i kam ofru ktij të ndërmarim aksione të ndryshme në Veri, por ky nuk ka pas guxim edhe atëherë i kam thënë është mashtrues. Është i paguximshëm nuk ka guxim edhe sot i them të njëjtat fjalë”, ka deklaruar Veliu. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë