Loading…
Vëllai i Valbonës: Shteti dështoi t’i ofrojë ndihmë veç se ishte shtetase e Shqipërisë
  • 10/08/2018 | 12:13

Vëllai i Valbonës: Shteti dështoi t’i ofrojë ndihmë veç se ishte shtetase e Shqipërisë

Shkelzen Marku, vëllai i Valbona Marku-Nrecaj, ka fajësuar shtetin për mosmbrojtjen e motrës së tij nga Pjetër Nrecaj.


Ditë më parë Pjetër Nrecaj privoi nga jeta bashkëshorten e tij Valona Marku-Nrecaj dhe të bijën e tij nëntëvjeçare në Brekoc të Gjakovës.

Shkelzen Marku ka thënë se disa herë e kanë njoftuar Policinë se Pjetër Nrecaj sillej me armë dhe kërcënime po Policia e shtetit nuk kanë reaguar.

“Shteti ka dështuar t’i ofrojë ndihmë motrës sime, veç se janë shtetase të Shqipërisë.

KTV raporton se sot është zhvilluar seanca gjyqësore ndaj Pjetër Nrecaj. Dhe ajo është mbajtur në Gjakovë pasi gjendja e tij është stabilizuar.

Këtë e ka konfirmuar avokatja e tij. Dhe gjatë ditës pritet të merret vendimi për të.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë