Loading…

Vendet më të sigurta nëse ndodh Lufta e Tretë Botërore |PAMJE

  • 18/04/2019 | 12:12

Vendet më të sigurta nëse ndodh Lufta e Tretë Botërore |PAMJE

Sipas “Top Lists”, ekzistojnë disa vende që cilësohen më të sigurta për strehim, nëse ndodh Lufta e Tretë Botërore, e aty prin Zvicrra, transmeton Gazeta Metro.


Megjithëse nuk është bërë i ditur nga kjo webfaqese cilat shtete do të ktheheshin në rrënoja si rezultat i luftës, ato duket se kanë arritur të identifikojnë saktësisht vendet që nuk kanë ndonjë konflikt të madh politik.

Në mesin e këtyre vendeve futet edhe Zvicra, i cili njihet si shteti që asnjëherë në historinë botërore nuk është futur në ndonjë konflikt të armatosur.

Kujtojmë që në Zvicërr jetojnë mbi 300.000 shqiptarë.

Më poshtë mund të ndiqeni një video në të cilë janë të rradhitura këto shtete:

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë