Loading…

Vendi misterioz ku jetohet nga shitja e drogës

  • 20/11/2016 | 10:44

Vendi misterioz ku jetohet nga shitja e drogës

Thellë në xhunglat e Azisë juglindore, në shtetin e Va-së me shumë pak vizitorë, gazetari John Fisher e ka përshkruar si vendi më misterioz në botë i cili nuk mund të gjendet as në hartat e Google.

Pas kontrollimit nga ushtarët e këtij vendi, gazetari tregon se si e pritën ngrohtë në shtetin e Va-së duke thënë “ Mirë se vini në vendin tuaj”.

Ky vend misterioz prodhon materialin kryesorë të papërpunuar të drogës së quajtur heroinë.

Shteti i VA-së me kulturat e reja në vend që kanë hyrë nga investitorët e huaj, e me theks të veçantë nga Kina, gjuhë kryesore e kanë atë Mandarin Kineze, si dhe infrastruktura dhe rrjeti elektrik i telekomunikacionit janë në pronësi nga kompanitë kineze.

Departamenti amerikan i shtetit në raportet e tij në OKB ka akuzuar shtetin e Va-së se është nje prodhues i madh i hapave të metamfetaminës, i njohur me emrin lokal “Jaba”./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë