Loading…

‘Vendimi për Haradinajn synon të nxitë konflikte në Ballkan’

  • 02/03/2017 | 13:32

‘Vendimi për Haradinajn synon të nxitë konflikte në Ballkan’

Kreu i Këshillit Kombëtar të NISMA për Kosovën, Jakup Krasniqi ka reaguar lidhur me vendimin e Francës për shtyrjen e vendimit për kreun e AAK’së, Ramush Hardinaj. Krasniqi ka vlerësuar se një vendim i tillë është politik dhe si i tillë synon të hapë nxitjen e konflikteve të reja në Ballkan.


Ky është publikimi i plotë i Krasniqit, përcjell gazetametro.net

Drejtësia franceze nën diktatin politik të Serbisë.

Të gjithë jemi të vetëdijshëm për pafajësinë e Ramush Haradinajt dhe mbajtja e tij në arrest shtëpiak në Francë me urdhër të Serbisë. Ky veprim nuk është gjë tjetër pos diktat politik i Serbisë mbi drejtësinë franceze.

Ky vendimi i Gjykatës së Apelit në Colmar i marrur sot për të shtyrë marrjen e vendimit për lirimin e Ramush Haradinajt është një vendim politik që ka për qëllim të hapë nxitjen e konflikteve të reja në Ballkan.

Është momenti i fundit që institucionet shtetërore të Kosovës që të fillojnë një fushatë të gjerë politike e diplomatike kundër forcave të errta që dëshirojnë të destabilizojnë paqen e brishtë në Ballkan. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë