Loading…

Vendos diktatori Kim Jong-Un: Ekzekuton një person për shkak se kishte koronavirusin

  • 13/02/2020 | 13:18

Vendos diktatori Kim Jong-Un: Ekzekuton një person për shkak se kishte koronavirusin

Zyrtarët e Koresë së Veriut kanë ekzekutuar një pacient që dyshohej se ka koronavirusin për shkak se ai ka shkuar në VC publike ndërsa do të duhej të ishte në karantinë.

Zyrtarët e Koresë së Veriut kanë arrestuar dhe menjëherë e kanë ekzekutuar atë, për shkak të frikës së shpërndarjes së koronavirusit, raporton dailymail.

Korea e Veriut ende nuk ka konfirmuar asnjë rast me virus, por ka marrë masa drastike për të parandaluar shpërndarjen e tij në kufirin me Kinën, transmeton Koha.net.

Zyrtarët shtetërorë së fundi kanë vendosur në vende të izoluara të gjithë ata që kanë vizituar Kinën apo që kanë pasur kontakte me njerëz nga Kina.

Lideri suprem Kim Jong-un ka vendosur që të përdor “ligjin ushtarak”, pra për të ekzekutuar menjëherë, çdo këndë që largohet nga vendi i izoluar pa leje.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë