Loading…

Vendoset shiriti i sigurisë për rreth Komunës së Leposaviqit

  • 26/05/2023 | 19:06

Vendoset shiriti i sigurisë për rreth Komunës së Leposaviqit

Policia e Kosovës e ka vendosur shiritin e sigurisë për rreth Komunës së Leposaviqit.


Gjatë tërë ditës ka pasur tensione në Veriun e Kosovës.

Kryetarët shqiptarë të zgjedhur në komunat veriore shkuan në zyrat e tyre.

Por kishte përpjekur nga serbët lokalë që të pengoheshin.

Për këtë ka pasur edhe përleshje në mes njësiteve policore dhe protestuesve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë