Loading…

Venezuelët e dëshpëruar protestojnë me presidentin, për kamionët me ushqime në kufi

  • 10/02/2019 | 18:17

Venezuelët e dëshpëruar protestojnë me presidentin, për kamionët me ushqime në kufi

Venezuelët e dëshpëruar mbrëmë kërkuan që regjimi i dështuar socialist të linte ndihmën humanitare që të futej në vendin e tyre ndërsa ata po luftonin për të mbijetuar, transmeton Gazeta Metro.


Pacientët e sëmurë rëndë dhe prindërit e fëmijëve të uritur i luten presidentit kokëfortë Nicolas Maduro që të lejojë ngarkesat e kamionëve të mjekësisë dhe ushqimit  në Kolumbi për të kaluar kufirin dhe për të lehtësuar vuajtjet e tyre.

Udhëheqësi i opozitës Juan Guaido është zotuar të hapë një korridor humanitar në vend.

Mirëpo  ura që do të mbajë ndihmën për ata që kanë nevojë më së shumti është e bllokuar nga ushtria që mbetet besnike ndaj regjimit socialist.

Megjithatë, pacientët me dializë të veshkave, familjet e varfra dhe një spital mjekesor, mbrëmë bën një apel emocional për udhëheqësit e Venezuelës per të lejuar komunitetin ndërkombëtar të ndihmojë në zgjidhjen e krizës kronike ekonomike, mjekësore dhe sociale të vendit që po përballen./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë