Loading…

Veproni me murin sikur me trenin

  • 19/01/2017 | 10:56

Veproni me murin sikur me trenin

Deputeti i AAK’së, Pal Lekaj në seancën e sotme plenare ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet të veprojnë edhe me murin ashtu siç vepruan me trenin.


Ai ka kërkuar që të ndalet dialogu në Serbi, duke e cilësuar si nënshtrim për Kosovën.

“Pse nuk po veproni edhe me murin siç vepruat me trenin. Njëjtë duhet të bëni dhe me dialogun të cilin duhet ta ndërprerë . Ajo është një tavolinë nënshtrimi për Kosovën, nga ajo tavolinë Serbia po merr zemër për t’ia mësyrë prapë Kosovës. Qeveria e Kosovës duhet ta thotë troç se e kupton pse u ndal Ramushi në Francë dhe përse ndodhën të gjitha këto sulme të Serbisë ndaj Kosovës”, ka thënë Lekaj./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë