Loading…

Veriu i Kosovës rrezikon të mbetet pa rrymë

  • 10/01/2017 | 20:00

Veriu i Kosovës rrezikon të mbetet pa rrymë

Sistemi i energjisë në Kosovë është afër kolapsit, kanë paralajmëruar sot nga Elektrokosmet, Sipas tyre, në qoftë se nuk reduktohet konsumimi i energjisë, duhet të ketë kufizime drastike.


Koordinatori i qendrës Elektrosmet në Mitrovicë, Zoran Obradovic tha se ështa gati arritja e pikës kritike dhe se është në rrezik të rënies së gjithë sistemit në nivele më të larta të tensionit.

Obradovic tha “Ne nxisim konsumatorët që menjëherë të shkurtojnë shpenzimet, përndryshe, i tërë sistemi i energjisë do të këcënohet”.

Nëse konsumatorët nuk fillojnë të reduktojnë konsumimin, kufizimet e energjisë elektrike do të jenë prej tre deri në katër orë reduktime të energjisë elektrike./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë