Loading…

“Veseli dhe Haradinaj do ta ndalin ndikimin pro-rus në Kosovë”

  • 18/05/2017 | 22:07

“Veseli dhe Haradinaj do ta ndalin ndikimin pro-rus në Kosovë”

Memli Krasniqi, nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se ndikimi rus është i pranishëm në Kosovë.


“Ndikimi rus në Kosovë dhe Ballkan është evident, mund të jetë i padukshëm, por apsulutisht krejt ky vlim në Ballkan vjen nga ndikimi rus”.

“Ndikimi rus në Kosova ka ekzistuar dhe ka shkuar duke u fuqizuar përmes njerëzve të caktuar”, ka thënë ai në Zonën e Debatit.

“Njerëzit që e udhëheqin koalicion janë njerëz që e kanë dëshmuar vetën në 20 -30 vitet e fundit”.

“Këta janë njerëzit kryesor që mund ta ndalin frymën pro-ruse në Kosovë, pavarësisht nga kush vjen”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë