Loading…

Veseli falenderon deputetët për punën rreth vizave

  • 19/07/2018 | 10:41

Veseli falenderon deputetët për punën rreth vizave

Kryeparlamentari Kadri Veseli e ka nisur seancën e sotme duhe uruar deputetët për rekomandimin pozitiv për heqjen e vizave.


Ai po ashtu i ka falenderuar ata për angazhimin në miratimin e ligjeve dhe reformave tjera të kërkuara nga procesi i vizave.

Në veçanti ai permendi çeshtjen e demarkacionit, përcjell gazetametro.net.

“Me lejoni të ju uroj edhe juve për lajmin e djeshëm, në marrjen e rekomandimit pozitiv për heqjen e vizave. Ju falënderoj edhe juve si deputetë, por edhe ata të legjislaturave të kaluara që kanë kontribuar në miratimin e shumë ligjeve të rëndësishme që kanë ndikuar në këtë proces. Kemi pasur shumë sfida bashkerisht”, tha ai.

Ndryshe, dje Kosova mori rekomandimin pozitiv për liberalizim të vizave, e të cilat pritet të hiqen nga fundi i këtij viti.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë