Loading…

Veseli i gatshëm ta presë Haradinajn me ceremoni shtetërore

  • 22/02/2017 | 01:12

Veseli i gatshëm ta presë Haradinajn me ceremoni shtetërore

I pari i PDK’së Kadri Veseli, ka thënë që shteti i Kosovë është i gatshëm të pres ish- luftëtarët çdo herë me pritje ceremoniale. Mirëpo, ishte lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj i cili deklaroi para pak ditësh se nuk ka dëshirë që t’i bëhet pritje shtetërore, me rastin e kthimit nga Franca, ku po mbahet falë një aktakuze serbe.


” Në Kroaci çdo njeriu i cili ka fituar një betejë gjyqësore përballë shtetit serb, Kroacia i ka bërë pritje shtetërore, por une e kuptoi shumë mirë z.Harandinaj dhe pres që ai të fitoj edhe këtë betejë, dhe pastaj do ta presim si i ka hije” tha Veseli në Top Channel. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë