Loading…

Veseli: Jam i shokuar nga sulmi në Londër

  • 22/03/2017 | 19:59

Veseli: Jam i shokuar nga sulmi në Londër

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar pas sulmit të dyshuar si terrorist, që ndodhi sot në Londër, Britani të Madhe.


“Jam i shokuar nga sulmi terrorist në Londër. Jemi me ju me mendje dhe lutemi për viktimat dhe familjet e tyre”, ka shkruar Veseli në llogarinë e tij në Twitter.

Deri më tani katër janë konfirmuar të vrarë dhe rreth 20 persona janë lënduar rëndë në sulmin jashtë Parlamentit britanik, dhe në urën Westminster. Deri tash, ndër ta nuk është asnjë viktimë nga Kosova./gazetametro.mnet

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë