Loading…

Veseli: Jam në kontakt me opozitën, së shpejti kalon rezoluta

  • 12/11/2018 | 18:24

Veseli: Jam në kontakt me opozitën, së shpejti kalon rezoluta

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli, ka deklaruar se është në kontakte të vazhdueshme me përfaqësues të opozitës për të arritur konsensusin për miratimin e rezolutës për dialogun final Kosovë-Serbi.

Veseli theskoi gjatë interviste në Klan Kosova se së shpejti konsensusi do të arrihet dhe rezoluta do të miratohet në Kuvendin e Kosovës.

Po ashtu ai ka vlerësuar se presidenti i vendit Hashim Thaçi ka përfaqësuar denjësisht Kosovën në shënimin e 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris.

“Është lajm i jashtëzakonshëm për Kosovën, që Kosova si shtet i pavarur dhe sovran, reprezentohet në një ngjarje të tillë shumë të rëndësishme”.

“Lajm i jashtëzakonshëm që presidenti ynë në mënyre dinjitoze përfaqëson Kosovën. Është lajm pozitiv takimi me presidentin e SHBA-ve, me atë të Francës e shumë e shumë presidentë të tjerë nga vende të ndryshme botërore”./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë