Loading…

Veseli: LDK’ja dhe Vetëvendosja e bllokuan Kosovën tre vjet

  • 26/07/2017 | 20:11

Veseli: LDK’ja dhe Vetëvendosja e bllokuan Kosovën tre vjet

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovcës, Kadri Veseli, ka komentuar ofrimin e Vetëvendosjes me LDK-në, dy parti të cilat Veseli ka bërë përgjegjëse për stagnimin e Kosovës në tri vitet e fundit.


“Mirë është që kanë bërë koalicion Vetëvendosje dhe LDK, për arsye se janë dy parti që për tri vite e kanë bllokuar Kosovën, njëra pa asnjë vendimmarrje duke pasur edhe mandatin e Qeverisë dhe tjetra, e cila po dëshmon secilën ditë se për pushtet është e gatshme për të ndërruar çdo qëndrim dhe të bëjë çdo gjë vetëm që të arrijë në majën e pushtetit”, ka thënë Veseli në një intervistë për KosovaPress.

Megjithëkëtë, lideri i PDK-së, është shprehur i bindur se më 3 gusht do të formohen institucionet e reja të Kosovës me mandat katër vjeçar.

“Ajo çfarë i duhet Kosovës nuk është bllokada, nuk është gjuha e urrejtjes, nuk është mentaliteti që të shihet vetëm zi, por i duhet më shumë lidership vendimmarrës dhe që arrinë t’i sjell Kosovës më shumë progres. Mentaliteti i ndërtuar në politikë që përmes akuzave dhe toksikimi i ambientit që po ndodh veqanërisht nga margaritarët e forcave politike të cilat vijnë pikërisht nga këto dy parti nuk janë duke i ndimuar Kosovës”, ka thënë Veseli. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë