Loading…
Veseli: Mbështetja e vazhdueshme nga Gjermania për liberalizimin e vizave
  • 22/10/2018 | 20:13

Veseli: Mbështetja e vazhdueshme nga Gjermania për liberalizimin e vizave

Kryeparlamentari Kadri Veseli është takuar me deputetin e Parlamentit të Gjermanisë nga radhët e CDU’së, Peter Beyer.


Veseli ka treguar se me deputetin gjerman Beyer ka diskutuar për nevojën e një bashkëpunimi më të madh mes dy vendeve, ku shumë kompani gjermane të inevestojnë në Kosovë, njofton gazetametro.net.

Tutje kryeparlamentari ka theksuar se Gjermania po i jep mbështetje të madhe Kosovës në procesin e liberalizimit të vizave.

Postimi i plotë i Veselit:

Me deputetin e Parlamentit të Gjermanisë nga radhët e CDU-së, Peter Beyer, diskutuam për nevojën e një bashkëpunimi më të madh mes dy vendeve tona. E ritheksova synimin tim që sa më shumë kompani gjermane të investojnë në Kosovë. Për këtë do të punojmë në vazhdimësi. Edhe një herë falënderova për mbështetjen e vazhdueshme që Gjermania i ka dhënë Kosovës, e për më tepër tash në procesin e liberalizimit të vizave.

Më të fundit
...
  • 25/04/2019 | 23:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë