Loading…

Veseli: Mendjen e kam te zgjedhjet në Drenas

  • 08/11/2016 | 22:40

Veseli: Mendjen e kam te zgjedhjet në Drenas

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli kur është pyetur për zgjedhjet në SHBA, ka thënë me shaka se mendjen e ka te zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen në Drenas.

Veseli në mbrëmjen e organizuar nga Ambasada Amerikane për zgjedhjet në Amerikë ka thënë se këto zgjedhje janë shumë të rëndësishme.

“Kemi të bëjmë me zgjedhjet e një president të një vendi që është shumë mik për Kosovë, shpresojmë të jetë rezultati që e presin të gjithë qytetarët e Amerikës”.

Ai ndonëse nuk e ka pranuar se më kë është, ka thënë se mbështet kandidatin që zgjedhet nga populli amerikan.

“Unë besoj shumë se pa e thënë dihet se cila është dëshira, unë jom për presidentitn të ciline  përkrahin qytetarët e Amerikës.Unë besoj se SHBA-të do të vazhdojnë edhe me më përkushtim përkrahjen ndaj Kosovës dhe besoj fuqishëm që do të gëzohen qytetarët e Kosovës sonte”, ka thënë Veseli.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë