Loading…

Veseli mohon të këtë kërkuar nga deputetët t’i tërheqin nënshkrimet

  • 17/11/2016 | 10:46

Veseli mohon të këtë kërkuar nga deputetët t’i tërheqin nënshkrimet

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Kryesia nuk mund të diskutojë rreth mbajtjes së seancës së jashtëzakonshme për rastin e vdekjes së Astrit Deharit, pasi sipas tij, propozuesi i kësaj seance, Lëvizja Vetëvendosje nuk ishte e pranishme.

“Propozuesi nuk mori pjesë, në rrethanat të tilla nuk mundet të diskutojmë. Më vjen keq që po dal këtu për arsye se politika nganjëherë është teatër, por tragjeditë nuk duhet të shndërrohen në diçka të tillë. Do të ishte mirë të vinin në mbledhje”, ka thënë Veseli.

“Pyetni deputetët nëse kanë pasur presion, pyetni ata duhet të përgjigjen, kanë liri absolute. As nuk më kanë pyetur kur e kanë nënshkruar as kur e kanë tërhequr nënshkrimin. Pyetni deputetet”, ka thënë veç të tjerash ai.

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë