Loading…

Veseli në Ambasadën Amerikane, nënshkruhet në librin e zisë për George W.H. Bush

  • 04/12/2018 | 23:16

Veseli në Ambasadën Amerikane, nënshkruhet në librin e zisë për George W.H. Bush

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka qëndruar të martën pasdite në Ambasadën Amerikane në Prishtinë.


Pak orë para nisjes për vizitë zyrtare në SHBA, kryeparlamentari Veseli ka qendruar në Ambasadën Amerikane, ndërsa përveç bisedave me zyrtarët amerikanë në Prishtinë ai është nënshkruar edhe në librin e zisë për vdekjen e ish presidentit George W. H. Bush.

Ish-presidenti Bush vdiq të premten në moshën 94 vjeçare. Ai njihet edhe për përkrahjen e madhe për lirinë e Kosovës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë