Loading…

Veseli në frymën e fushatës zgjedhore: Jo rritje rrogash për politikanët

  • 28/03/2017 | 14:37

Veseli në frymën e fushatës zgjedhore: Jo rritje rrogash për politikanët

Kryetari i Kuvendit, dhe Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka kundërshtuar idenë e disa deputetëve për rritje të pagave.


Ai përmes një reagimi në Facebook, i cili në brendi vërehet të ketë frymë fushate, pasi prek drejtpërdrejt në xhepin e qytetarëve, ka thënë se politikanët mund të mendojnë për rrogat e tyre, vetëm atëherë kur të ja rrisin standardin dhe rrogat popullit, shkruan gazetametro.net.

“Sapo dëgjova për planet e disa deputetëve për rritje të rrogave të tyre. Jam kategorikisht kundër rritjes së rrogave të politikanëve. Kur popullit t’ja rrisim rrogat dhe standardin e jetës, atëherë politikanët le të mendojnë për rrogat e veta”, ka shkruar Veseli. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë