Loading…

Veseli: Opozita duhe të mbajë protesta për fjalimin e Vucicit në veri, jo për Thaçin

  • 19/09/2018 | 12:11

Veseli: Opozita duhe të mbajë protesta për fjalimin e Vucicit në veri, jo për Thaçin

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka folur rreth organizimit të protestës që ka bërë Lëvizja Vetëvendosje me datën 29 shtator.


Veseli i ka thënë Vetëvendosjes dhe partive opozitare se më mirë është të bëhet protestë për fjalimin e Vucicit në veri që bëri javë më parë sesa të protestojë kundër presidentit Thaçi, shkruan gazetametro.net.

Veseli ka thë se fjalimi i Vucicit është i papranueshëm dhe se ka kërkuar nga aleatët ndërkombëtarë të sqarojnë se çfarë pretendon ai me këtë fjalim.

“Si vjen si president i Serbisë e lejojmë, por mesazhet mbi pendë që i ka dhënë janë të papranueshme, nuk ka vend në Botë që protestohet mbi pendë, është familja ime, është familja e shumë personave, ka mbujt me shku tjetër vend me mbajtë atë fjalim”, tha Veseli.

“Pse mbi pendë, a ka qenë demonstrim që me tregu se aj ka ndonjë potencial për marrjen e Kosovës apo çfarë, pse mbi pendë, pse nuk ka shku në ndonjë vend tjetër, për këtë u dashtë me mbajtë opozita jonë patriotike legjendare me mbajtë protestë jo për Hashim Thaçin e UÇK’së”, tha Veseli./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë