Loading…

Veseli përkujton Presidentin Rugova

  • 21/01/2017 | 19:17

Veseli përkujton Presidentin Rugova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh kryetar i PDK-së, Kadri Vesli, në 11-vjetorin e vdekjes, e ka kujtuar Presidentin Ibrahim Rugova.


“Sot, në 11 vjetorin e vdekjes, kujtojmë Presidentin Ibrahim Rugova, i cili dha një kontribut të çmuar për lirinë, pavarësinë dhe demokracinë e Kosovës”, thotë Veseli.

“Angazhimi i tij politik shënon një etapë të rëndësishme të historisë sonë”, ka shkruar kreu i Kuvendit në Facebook.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë