Loading…

Veseli përshëndet sulmin e Amerikës në Siri

  • 07/04/2017 | 09:14

Veseli përshëndet sulmin e Amerikës në Siri

I pari i Kuvendit dhe PDK’së, Kadri Veseli ka vlerësuar se sulmi amerikan në Siri është mesazh se bota po ecën në rrugën e duhur.


Ai ka përshëndetur sulmet ushtarake që nisi Amerika ndaj Sirisë, duke shtuar se sulmi i Amerikës në Siri i kujton vlerat që ka Amerika për njerëzimin.

Veseli i ka thurur lavde edhe Donald Trump’it,  duke thënë se vendimi i sotëm është tipike për një lider.

Ndryshe, sulmi i Amerikës ndaj Sirisë u nis para pak orësh ku u hodhën rreth 60 raketa në drejtim të bazës ushtarake siriane./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë