Loading…
Veseli takon ambasadorët e QUINT-it dhe Apostalovan, flasin për dialogun Kosovë-Serbi
  • 11/10/2018 | 17:28

Veseli takon ambasadorët e QUINT-it dhe Apostalovan, flasin për dialogun Kosovë-Serbi

Kryeparlamentari Kadri Veseli është takuar sot me Ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova.


Veseli ka treguar se në takim  me Ambasadorët e QUINT’it dhe Apostalovan biseduan rreth nevojës që të bashkohen pozitë dhe opozitë në lidhje me fazën finale të dilogut Kosovë – Serbi, shkruan gazetametro.net.

Ai ka përmendur se në ditët në vazhdim do të përpjeket që të arrihet një konsensues sa më parë i pozitë dhe opozitës në lidhje me dialogun.

Postimi i plotë i Veselit:

Me Ambasadorët e vendeve të QUINT-it dhe Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, biseduam për nevojën që të bashkohemi, pozitë dhe opozitë, në fazën finale të Dialogut Kosovë-Serbi. Takimi i sotëm, në të cilin me një pjesë të opozitës diskutuam për Draft-Rezolutën për Dialogun, ishte një hap i rëndësishëm. Në ditët në vazhdim do t’i intensifikojmë përpjekjet që konsensusi të ndodhë sa më parë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë