Loading…

Veseli takon futbollistet e Kosovës

  • 29/08/2019 | 19:33

Veseli takon futbollistet e Kosovës

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka takuar sot futbollistet e reprezentacionit të Kosovës në futboll, me të cilat ka diskutuar për sukseset e rinisë në sport dhe mbështetjen e vazhdueshme që do ta kenë edhe në të ardhmen.

Loderi i PDK-së tha se shumë shpejt do të filloj edhe ndërtimi i stadiumit të kombëtares kosovare të futbollit i cili do të jetë ndër më të bukurit në Evropë.

“Masivizimi i sportit, rregullimi i ambienteve sportive, investimi në talente dhe rritja e cilësisë bënë që Kosova të ketë më shumë kampionë dhe të fitojë më shumë tituj, kupa e medalje. Këto rezultate dëshmojnë sa i rëndësishëm është investimi te të rinjtë. Sot i takova edhe futbollistet e reprezentacionit të Kosovës, të cilat ishin shumë entuziaste për fitoret e radhës”, ka shkruar Veseli në faqen e tij në Facebook.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë