Loading…
Veseli: Taksa e pati efektin, ku po mendojmë të arrijmë pa SHBA’në dhe BE’në
  • 15/03/2019 | 20:07

Veseli: Taksa e pati efektin, ku po mendojmë të arrijmë pa SHBA’në dhe BE’në

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli thotë se taksa 100 për qind ndaj produkteve me prejardhje serbe dhe boshnjake ka pasur efektin e saj. Në këtë mënyrë, sipas tij, Kosova duhet treguar e mençur që të mos humbasë miqtë e saj.


“Tarifa, në momentin kur e ka humbur kuptimin e orientimit nga Serbia dhe bëhet për konsum të brendshëm nuk fiton”, tha Veseli.

“Në momentin kur na bëhet pengesë për bashkëpunim me BE’në dhe SHBA’në nuk fiton… Të gjithë e kemi një mllef, kemi vuajtur shumë prej Serbisë. Serbia ka qenë e padrejtë, është e padrejtë”, shtoi ai në një intervistë për televizionin publik të Kosovës.

“Ne duhet të tregohemi të mençur. Ku po mendojmë të arrijmë dhe a mund të arrijmë pa këta partnerë, si SHBA’ja dhe BE’ja”, theksoi Veseli.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë