Loading…

Veseli uron minatorët për vendimin e Gjykatës Kushtetuese

  • 31/10/2016 | 12:53

Veseli uron minatorët për vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese lidhur me Ligjin për Trepcën.

“E mirëpres vendimin e Gjykatës Kushtetuese, me të cilin konfirmohet pajtueshmëria e Ligjit për Trepçën me Kushtetutën. Urime minatorëve dhe gjithë qytetarëve të Kosovës. K.V.”, ka shkruar Veseli në Facebook.

Gjykata Kushtetuese ka njoftuar se ka hedhur poshtë kërkesën e Listës Serbe për Ligjin për Trepçën.

Në vendimin e Gjykatës, thuhet se parashtruesit e kërkesës nuk kanë dëshmuar pretendimin e tyre në baza kushtetuese dhe nuk kanë paraqitur prova që tregojnë se si dhe perse Ligji i kontestuar për Treprçën ka shkelur Kushtetutën, qoftë në procedurë, qoftë në përmbajtje.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë