Loading…

Veset e këqija që nuk duhet t’i shfaqni në punë

  • 20/11/2023 | 15:11

Veset e këqija që nuk duhet t’i shfaqni në punë

Në stafin e punës ka dhe nga ata që nuk do ju pëlqejnë.


Por nëse shefi dhe kolegët kanë shfaqur shenja që nuk ju pëlqejnë, diçka me siguri keni bërë.

Ndoshta nuk e ke kuptuar se çfarë ka ndodhur, por mund të kesh krijuar vese që janë aspak profesionale për një vend pune. Por meqë kolegët nuk ja u thonë, hidhini një sy kësaj listës.

Mburrja

Ardhja me vonesë në punë

Paraqitja me vonesë në çdo takim të mundshëm

Mban vendin pis

Pyet shumë

Ankohesh shumë

Ke higjienë të pakët vetjake

Hiqesh si i sëmurë kur nuk je

Reflektoni stres

Bëni diçka tjetër kur jeni nëpër takime

Ndërpret të tjerët

Je shumë i zhurmshëm

Bëni telefonata personale gjatë gjithë ditës

Bëni thashetheme për të tjerët

Shmangni eventet sociale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë