Loading…

Vetaksident me fatalitet në Vushtrri, vdesin dy persona

  • 03/11/2022 | 08:15

Vetaksident me fatalitet në Vushtrri, vdesin dy persona

Dy persona kanë ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti me fatalitet në rrugën Smrekonicë-Gojbulë.


Sipas njoftimit të policisë, policia në Mitrovicë ka pranuar informatë rreth orës 22:00 se në rrugën e lartcekur, përkatësisht afër fshatit Gojbulë të Vushtrrisë ka ndodhur një vetaksident ku e përfshirë ka qenë një veturë në të cilën gjendeshin dy persona, shkruan lajmi.net.

“Sipas informatave të para, njëri nga personat ka humbur jetën në vendin e ngjarjes ndërsa personi tjetër është transportuar në spitalin e Vushtrrisë, mirëpo si pasojë e lëndimeve të pësuara ka humbur jetën dhe është konfirmuar vdekja e tij nga ana e personelit mjekësor. Mosha e viktimave është mes 19 dhe 17 vjeçare”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Policia ka bërë të ditur se në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet kompetente ku kanë bërë vendshiqimin dhe ekzaminimin e vendit të ngjarjes për shkaqet dhe rrethanat e aksidentit.

Me urdhër të prokurorit, trupat e pajetë të viktimave janë dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë