Loading…

Vetëm një nga projektet për normalizimin ekonomik arrin koston mbi 237 milionë dollarë 

  • 21/09/2020 | 18:37

Vetëm një nga projektet për normalizimin ekonomik arrin koston mbi 237 milionë dollarë 

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, pritet të zhvillojë takim me delegacionin e lartë amerikan që po qëndojnë në Kosovë, pjesë e së cilit është edhe Emisari special për dialogun, Richard Grenell.


Sipas Klan Kosovës vetëm një nga projektet e marrëveshjes së Washingtonit e cila shërben për normalizimin ekonomik mes Prishtinës e Beogradit zyrtar, do të kushtojë miliona dollarë.

”Një burim i cili është pjesë e delegacionit amerikan, na ka treguar se sa i përket linjës rrugore, dhe lidhjeve tjera mes Kosovës dhe Serbisë, për normalizimin ekonomik, e tëra do të kushtojë më shumë se 237 milionë dollarë”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë