Loading…

Veteranët duan që tërësisht të ndryshohet Ligji

  • 18/11/2016 | 21:46

Veteranët duan që tërësisht të ndryshohet Ligji

Veteranët e Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kërkojnë që Ligji për Veteranët të ndryshohet në tërësi, e jo të bëhen plotësim-ndryshime, ashtu siç është iniciuar në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës.

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka shpjeguar se cilat janë ato pika të cilat duhet të ndryshohen.

Sipas, tij pesë ekspertë do të punojnë në këtë Ligj dhe shpreson se do të ndryshohet në tërësi. Për të e rëndësishme është caktimi i datave, dita e veteranit, dita e çlirimit, heqja e fjalës konflikt me zëvendësimin me luftë, si dhe benificionet për veteranët.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë