Loading…
Veteranët e rrejshëm dëmtojnë buxhetin e vendit me rreth 68 milionë euro
  • 14/09/2018 | 20:55

Veteranët e rrejshëm dëmtojnë buxhetin e vendit me rreth 68 milionë euro

Prokuroria Speciale sot ka ngritur aktakuzë ndaj 12 anëtarëve të Komisionit për verifikimin e veteranëve të luftës.


Anëtarët e Komisionit verifikues do të ballafaqohen me aktakuzën për ‘’keqpërdorim’’ i pozitës apo autoritetit zyrtar, transmeton gazetametro.net

Pjesë e aktakuzës është edhe propozimi për ndalimin e pagesës në mënyrë të kundërligjshme të veteranëve, deri në përfundimin e procedurës penale.

Por, nga pagesat e kundërligjshme të veteranëve është dëmtuar shumë edhe buxheti i Kosovës.

Buxheti i vendit nga këto pagesa është dëmtuar me 68.153.533.14 euro. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë