Loading…

Veteranët shënojnë sot ditën e tyre

  • 30/12/2016 | 10:14

Veteranët shënojnë sot ditën e tyre

30 dhjetori është edhe dita që nderon kontributin dhe sakrificën e veteranëve të luftës. Kjo ditë do të shënohet sot edhe nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së.

Pikërisht prej kësaj organizate është lajmëruar që sot në orën 19:00 në Prishtinë do të shënohet kjo ditë.

Ndryshe, veteranët po kërkojnë një ligj për UÇK-në, përmes së cilit do të mbrohet lufta si një gjë e shenjtë dhe me vlerë kombëtare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë