Loading…
Veterani i UÇK’së tejet i lumtur, më në fund ia del të hap bunar në oborrin shtëpisë së tij | VIDEO
  • 13/06/2018 | 21:46

Veterani i UÇK’së tejet i lumtur, më në fund ia del të hap bunar në oborrin shtëpisë së tij  | VIDEO

Komuna e Skenderajt i ka injoruar banorët e fshatit Plluzhinë e Obri e Ulët . Ata janë detyruar që të kërkojnë zgjidhje vetë, për të pasur ujë të pijes. Për këtë, ata kanë hapur disa bunare.


E një ndër ta që është bërë me bunarë është edhe veterani i UÇK’së, Shaban Ferizi. Ai , thotë se kjo ditë ka shumë rëndësi për të, pasi ia ka dalë ta hapë një bunarë në oborrin e tij, përcjell Gazeta Metro.

‘Asnjëherë se kam ni veten më të lumtur në botë, kam bajtë ujë deri në 150 metra, 200,’ tha ai.

Ndërkohë, këtij veteran i është ndërtuar kohë më parë edhe shtëpia nga njerëz të vullnetit të mirë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë