Loading…
Vetëvendosje dënon heqjen e flamurit kombëtar: E turpshme, qeveria ka dështuar
  • 13/02/2018 | 23:45

Vetëvendosje dënon heqjen e flamurit kombëtar: E turpshme, qeveria ka dështuar

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pasi qeveria ndërmori aksionin e zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror te rrethi në hyrje të Prishtinës, transmeton Gazeta Metro.

Përmes një reagimi në Facebook, VV ka dënuar këtë veprim dhe ka thënë që është bërë për të mbuluar dështimet e kësaj dhe qeverive të kaluara.

“Është krejt e gabueshme të tregohet fuqia e shtetësisë së Kosovës kundër flamurit kombëtar. Pavarësia erdhi si rezultat i sakrificës shekullore me flamurin kombëtar kundër shtetit serb”, thuhet në këtë reagim.

Më poshtë reagimi i plotë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë