Loading…
Vetëvendosje do ta rrëzojë qeverinë edhe me votat e Listës Serbe
  • 15/11/2018 | 23:02

Vetëvendosje do ta rrëzojë qeverinë edhe me votat e Listës Serbe

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se partia e tij nuk bëjnë pazare me Listën Serbe, por se ata nuk ua ndalojnë të votojnë për rrëzimin e qeverisë Haradinaj.


Selimi duke pranuar se tani opozita nuk ka votat e mjaftueshme momentale për të rrëzuar qeverinë, sipas tij ata nuk bëjnë pazare me Listë Serbe për rrëzimin e qeverisë aktuale, por as nuk i ndalojnë ata që të mos votojnë për rrëzimin e saj, njofton gazetametro.net.

“Ne nuk bëjmë kalkulime e as pazare me Listën Serbe. Kjo nuk është efektive as parimore, pasi ajo dëshiron ta rrëzoj Qeverinë e Kosovës për arsye se kjo e fundit ka vendosur një taksë prej 10% për mallrat serbe.Në momentin kur partitë opozitare vendosin të iniciojnë një mocion mosbesimi ndaj Qeverisë, ne nuk ua ndalojmë deputetëve serb të votojnë për rrëzimin e Qeverisë, por nuk duhet të lejojmë që ata të jenë përcaktues dhe të determinojnë procesin”, tha Selimi në RTV Dukagjini.

Deputeti i Vetëvendosjes ka thënë se fatkeqësia e Kosovës është se Lista Serbë ishte përcaktuese për votimin e qeverisë aktuale, njofton gazetametro.net.

Sipas tij Lista Serbe në Kuvendin e Kosovës përfaqëson politikat e Serbisë dhe Vucic’it e jo të serbëve të Kosovës./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë