Loading…

Vetëvendosje ia kushton Deharit 28 Nëntorin

  • 28/11/2016 | 12:51

Vetëvendosje ia kushton Deharit 28 Nëntorin

I pari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, në një fjalim të mbajtur me rastin e ditës së flamurit ka treguar se këtë 28 nëntor kjo lëvizje ia kushton aktivistit të tyre të ndjerë, Astrit Deharit.

Ai këtu përsëriti se Dehari po mbahej në burgun e Prizrenit nën akuza të montuara. Ymeri ndër tjerash tha Astrit Dehari sot nuk është vetëm një aktivist i Vetëvendosjes, vetëm familjar apo vetëm burrë i dikujt, por ai sipas Ymerit është shumë më shumë se kaq.

“Astriti sot është e vërteta e këtij shteti, e këtij regjimi politik, Astriti e dëshmoi se di duhet të angazhohemi për këtë vend, e në anën tjetër se si regjimi në Kosovë i instaluar në krye të institucioneve që e ka kapur shtetin i trajton kundërshtarët e tij.”, tha Ymeri shkruan gazetametro.net

“Pra, një regjim antipopullor natyrisht se do të jetë brutal me popullin e tij’’, theksoi Ymeri.

Ai në fund përmendi edhe se marrëdhëniet në mes të Kosovës dhe Shqipërisë janë më të dobëtat që nga shpallja e pavarësisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë