Loading…

Vetëvendosje nesër shkon te burgu ku vdiq Astrit Dehari

  • 11/11/2016 | 20:45

Vetëvendosje nesër shkon te burgu ku vdiq Astrit Dehari

Lëvizja Vetëvendosje nesër do të mbajë një aksion simbolik para objektit të Burgut të Prizrenit, në shenjë pakënaqësije ndaj mungesës së përgjegjësisë për vdekjen e anëtarit të këtij subjekti politik, Astrit Dehari, i cili vdiq në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, ende në rrethana të paqarta.

“Nesër bëhen një javë nga vdekja e aktivistit Astrit Dehari. Ende askush nuk ka dhënë përgjegjësi”, ka thënë VV, në një njoftim.

Ky aksion i VV-së do të mbahet nga ora 15:00, me ç’rast do të kërkohet drejtësi për rastin e Deharit.

“Nesër, e shtunë, ora 15:00, para ndërtesës së Burgut të Prizrenit, kërkojmë drejtësi për Astrit Deharin”.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë