Loading…

Vetëvendosje paralajmëron protesta të reja për të penguar Thaçin

  • 07/08/2018 | 14:50

Vetëvendosje paralajmëron protesta të reja për të penguar Thaçin

Lëvizja Vetëvendosje është deklaruar e gatshme të protestojë kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkak të deklaratave të tij për korrigjim të kufirit të Kosovës.


Deputetja e kësaj partie, Albulena Haxhiu, ka thënë se draft-statuti për Asociacion e komunave serbe është antikushtetues, ndërsa ka theksuar se presidenti Thaçi “nuk ka kredibilitet as nga Kuvendi as nga qytetarët që të shkojë në Bruksel dhe të bisedojë për këtë çështje me Vuçiqin”.

Deputetja tjetër, Arbërie Nagavci, ka thënë se Kosova duhet të shkojë në zgjedhje të reja, ndërsa ka paralajmëruar protesta kundër presidentit Thaçi.

“Presidentin Hashim Thaçi do ta pengojmë në mënyra të ndryshme që mos ta dëmtojë edhe më shumë vendin. Nuk përjashtohen protestat”, deklaroi Nagavci.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë