Loading…

Vetëvritet mësuesja, nuk i kishin dhënë pushim mjekësor

  • 12/11/2016 | 15:24

Vetëvritet mësuesja, nuk i kishin dhënë pushim mjekësor

Laurian Bold, 31 vjeçare kishte marrë një pozitë të re si Asistente e Departamentit të Shkencave, në Hollingworth Academy.

Ajo ishte shumë punëtore por shumë detyra i ishin dhënë në pozitën e re. Shumë herë kishte kërkuar pushim mjekësor nga puna por i ishte refuzuar.

Flokët kishin filluar t’i binin dhe lëkura t’i çahej nga stresi i obligimeve të shumta. Kishte rënë shumë në peshë dhe vazhdimisht ankohej nga probleme shëndetësore.

Herën e fundit kur kishte bërë kërkesën për pushim të detyrueshëm mjekësorë, nuk kishte mundur të priste as përgjigjen e universitetit, dhe kishte bërë vetëvrasje.

Ajo ishte hedhur nga një urë në një autostradë.

Mësuesja e re, energjike dhe shumë punëtore kishte vdekur nga plagët e shumta.

nintchdbpict000281464195

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë