Loading…

Vetëvritet ushtari britanik që kishte shërbyer në Kosovë (Foto)

  • 24/01/2017 | 16:18

Vetëvritet ushtari britanik që kishte shërbyer në Kosovë (Foto)

Një ish-ushtar britanik që kishte shërbyer në Kosovë ka bërë vetëvrasje më 19 qershor të vitit 2016, ditë që në Britani njihet si ‘Dita e babait’, shkruajnë mediat atje.


Përveç shërbimit në Kosovë, Gareth Crabbe shërbeu edhe në Bosnjë, kurse në Irak qëndroi gjatë viteve 2003-2011, ku pësoi trauma të shumta nga ngjarjet që pa gjatë luftimeve. Përveç kësaj, Crabbe, baba i dy fëmijëve, vuante nga dhimbje kronike  fizike si dhe pamundësia për t’i takuar fëmijët e tij.

nintchdbpict000296654306

Pas lëndimeve fizike që pësoi, ai u lirua nga shërbimi ushtarak, gjë që i shkaktoi atij vuajtje të shumta, për shkak të kohës së gjatë që kishte kaluar në ushtrinë britanike. Ai vuante nga Post Traumatic Stress Disorder, gjë që e çoi atë drejt vetëvrasjes. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë