Loading…
Vetura BMW që la të vdekur një 30 vjeçare dhe një tjetër në gjendje të rëndë
  • 22/10/2018 | 23:52

Vetura BMW që la të vdekur një 30 vjeçare dhe një tjetër në gjendje të rëndë

Dy këmbësore deri sa po kalonin rrugën sot pasdite në kryeqytet janë goditur rëndë nga vetura e tipit BMW në ‘Rrugën B’.


Kalimi i rrugës për këmbësoren 30 vjeçare me inicialet L.A ka qenë fatale, ajo nuk arriti që t’i përballojë plagëve të marra, kështu duke vdekur rreth orës 22:10 në QKUK, njofton gazetametro.net.

Derisa njëra nga dy këmbësoret ka vdekur, lajm jo të mirë nuk po japin nga QKUK as për personin tjetër të gjinisë femërore, e njëtja është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Lajmin për vdekjen e 30 vjeçares e ka dhënë për Gazeta Metro, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 22:00, policia ka pranuar konfirmimin nga QKUK’ja se, njëra nga dy të aksidentuarat L.A, 39 vjeçe, duke mos mundur t’u përballoj lëndimeve të marra ka ndërruar jetë”, tha për Metron, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Policia ende nuk ka dhënë sqarime për personin që po drejtonte veturën e tipit BMW, por e gjitha deri tani që dihet nga policia se personi ka goditur dy këmbësoret në zebra./gazetametro.net

Vdes njëra nga dy të aksidentuarat në ‘Rrugën B’, nuk arrin t’i mbijetojë plagëve të rënda

Më të fundit
...
  • 22/03/2019 | 23:46
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë