Loading…

Veturat më të kërkuara në Google gjatë vitit 2016

  • 27/12/2016 | 23:54

Veturat më të kërkuara në Google gjatë vitit 2016

Ueb-faqja më e popullarizuar për kërkime të ndryshme, ka publikuar listën e dhjetë veturave që janë kërkuar më së shumti gjatë vitit që po e lëmë pas.


Automobili që është kërkuar më së shumti gjatë 2016-ës, është Honda.

Kjo besohet se është, shkaku i modelit Civic që ka ngjallur shumë vëmendje, posaçërisht pasi Type R, është vendosur të lansohet edhe në Shtetet e Bashkuara.

Mercedes-Benz ndodhet në vendin e dytë, pas thashethemeve për një hipermakinë dhe modelit X-Class me hapësirën për bartjen e mallrave.

Në vendin e tretë është Tesla, me lajmet e pafund për makina të avancuara, lirimin e Model X, si dhe problemeve me autopilot.

Listën e automobilave më të kërkuar në Google për këtë vit, e vazhdojnë Lamborghini, Volvo, Ford, Jaguar, Bentley, Maserati dhe e përmbyllë Rolls-Royce.

Image

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë