Loading…
Veturat më të shitura në Evropë gjatë vitit 2017
  • 31/12/2017 | 20:35

Veturat më të shitura në Evropë gjatë vitit 2017

Edhe pse ka rënë me 2 për qind krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, Volkswagen Golf është ende makina më e shitur në Evropë, me 445.206 njësi.


Në vendin e dytë renditet Renault Clio me 300,000 njësi, pasura nga Polo me 255,370 njësi të shitura, apo 10.4 për qind më pak se në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Ford Fiesta shënoi rënie prej 14 për qind, duke shitur 237,770 automobila.

Nissan Qashqai është SUV më i shitur. Japonezët ka shitur 230,860 njësi, që është 7 për qind më e lartë se në vitin 2016, tregojnë rezultatet e JATO Dynamics.

Pasojnë Peugeot 208 (225,198), Opel Corsa (221,497), Volkswagen Tiguan (218,238), Shkoda Octavia (214,329) dhe Opel Astra (204,742)

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë