Loading…

Veturë e frymëzuar nga aeroplanët: Prezantohet Bugatti Chiron Sport “Les Légendes du Ciel”

  • 26/11/2020 | 21:41

Veturë e frymëzuar nga aeroplanët: Prezantohet Bugatti Chiron Sport “Les Légendes du Ciel”

Bugatti synon të prodhojë 20 kopje të modelit Chiron Sport ‘Les Légendes du Ciel’, secila prej të cilave do të kushtojë 2.88 milionë euro.


Makina është pikturuar në një ngjyrë gri mat të cilën Bugatti e quan Gris Serpent, dhe gjithashtu përmban një vijë të gjerë të bardhë që kalon mbi trupin e kësaj makine, transmeton Telegrafi.

Ngjyrat e flamurit francez, blu, e bardhë dhe e kuqe, janë në anët e saj dhe ato janë të vendosura vetëm prapa mbrojtësve të përparme.

Makina është marrë përsipër nga Chirona Sport, dhe ka një motor 8.0, W16, që zhvillon 1,479 kuaj fuqi dhe 1,600 Nm çifte rrotulluese.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë