Loading…

Video e merr dheun: Çfarë ndodhi me takimin mes kryeministri të Indisë dhe Antonio Guterresit

  • 01/11/2021 | 23:06

Video e merr dheun: Çfarë ndodhi me takimin mes kryeministri të Indisë dhe Antonio Guterresit

Kryeministri i Indisë, Narendra Modi dhe Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, ishin protagonistë të një momenti paksa të pakëndshëm kur tentuan të përshëndeten në konferencën e klimës në Glasgow – pavarësisht që në Britani në ditën kur po mbahej konferenca ka regjistruar numër të madh të rasteve me virus


Kryeministri indian në shenjë respekti të madh për Guterresin, iu afrua për ta përshëndetur, por ai moment paska i vuri në siklet që të dy, e këtë moment e kanë kapur kamerat e televizioneve, transmeton Telegrafi.

Nga kënde të ndryshme dukej sikur kryeministri Modi dhe Guterres do të “putheshin”, e kjo bëri që Sekretari i Përgjithshëm i KB-së të qëndrojë paksa më i tërhequr.

Mjaftoi ky moment që pamjet për pak minuta të bëhen virale dhe të jetë temë diskutimi nëpër rrjetet sociale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë